Proč OKULA

Jsme ryze česká rodinná firma. Od počátku našeho založení věříme tomu, co děláme a s jakým cílem to děláme. Výsledkem je naše současnost, která mění historické postupy v moderní a inovativní procesy včetně sledování posledních trendů v oboru.

V hlavní roli zákazník

Jsme moderní společnost využívající většinu dostupných technologií a procesů. Naším cílem je vytváření kvalitních produktů a naprostá spokojenost zákazníka, jenž je středem celého našeho snažení napříč všemi segmenty od začátku po finální výsledek.

Výhody

Kompletní procesy
Nabízíme spolupráci od designu výrobku, přes výrobu nástroje, vlastní výrobu dílu, povrchové úpravy lakováním, potiskem či foliování, laserování, možnost UV svařování apod.
Pružnost a rychlá reakce
Jsme ryze česká společnost, tudíž jsou veškeré rozhodovací pravomoci součástí organizační struktury firmy. To nám dává velkou konkurenční výhodu.
Důraz na životní prostředí
Velký důraz klademe na environmentální stránku procesů a pozornost upíráme na snižování naší uhlíkové stopy. Dodržujeme Certifikace ISO 14001.
Výhodná poloha
Významnou konkurenční výhodou je naše lokace v blízkosti hranic s Německem a Rakouskem. Disponujeme tak perfektní logistickou dostupností.
Personální stabilita
Stále větší význam připisujeme udržení našich stávajících zaměstnanců a zabezpečení jejich spokojenosti.
Podpora regionů
Jsme součástí města a regionu. Naší velkou srdeční záležitostí jsou lokální sdružení a spolky, které jménem naší značky podporujeme.

Sázíme na udržitelnost

Neustále zlepšujeme náš environmentální profil a investujeme do technologií, které snižují zátěž pro životní prostředí.

  • Odpadní materiály předáváme k opětovné recyklaci a dalšímu využití.
  • Odpadní látky vznikající při lakování ekologicky likvidujeme.
  • Odběr povrchové vody jsme v roce 2021 minimalizovali uzavřením chladícího okruhu.
  • Uhlíkovou stopu zmenšujeme pomocí nainstalovaného LED osvětlení a technologie freecooling.

Věříme, že naše úsilí má smysl.

Rozvíjíme se

V posledních několika letech došlo v naší společnosti k velkému posunu z pohledu inovací a investic, a to nejen do zařízení, areálu, ale především do našich odborníků. To považujeme za jednu z nejvýznamnějších součástí našeho snažení. Z pohledu inovací pokračujeme v robotizování pracovišť, monitoringu, měření výkonnosti a digitálním sběru dat i obnově strojního parku a zařízení.

OKULA invites you for upcoming fair in Poland

DSC07834

Zákaznický servis

Spolehněte se na náš zákaznický servis. Vyjdeme vstříc vašim potřebám, zodpovíme vaše dotazy.
DSC07709 (1)

Výroba nástrojů a přípravků

Kvalitně vyrobené nástroje jsou základem pro dosažení našich cílů a kvality produktu. Nové nástroje zajišťujeme díky pevným a ověřeným vztahům s našimi kooperačními partnery.
Doplňkovým programem je výroba měřících, kontrolních a výrobních přípravků pro elektrotechnický a automobilový průmysl.
DSC07717

Řízení projektu

Po nominaci projektu je sestaven tým a jmenován vedoucí projektu. Úkolem projektového týmu je úspěšné zavedení produktu do sériové výroby. S cílem dosažení požadované kvality a spokojenosti zákazníka.
male-and-female-call-center-managers-working-toget-2022-02-01-22-39-46-utc.jpg

Ověření vstupních dat

Od zákazníka přijmeme vstupní data. Výkresy, 3D data. Náš tým techniků přezkoumá vyrobitelnost produktu. K dispozici je 3D tiskárna, kde se díl vytiskne v případě potřeby k dalšímu ověření a prvotním testům.
DSC03310 (1)

Vstřikování plastů

Jedním ze základních zaměření naši firmy je proces lisování plastů. Pro výrobu plastových dílů používáme především zařízení evropských výrobců se zaměřením na snižováním energetické náročnosti.
DSC03443

Povrchové úpravy

Dalším ze základních zaměření naši firmy je proces povrchové úpravy. Především lakování plastových dílů. Mezi další nabízené povrchové úpravy patří potisk, fóliování, laserové gravírování.
DSC07817

Kvalita

Okula je držitelem certifikátu ISO9001 a IATF 16949. Dbáme na dodržování procesů a kvality. Dokážeme validovat díl dle nejnáročnějších požadavků zákazníka.
DSC03457

Balení a logistika

Dle požadavků zákazníka jsme schopni připravit optimální návrh balení včetně testů. Dále zajišťujeme i ty nejnáročnější logistické požadavky specifikované zákazníkem.