Výroba

Spolehněte se na naši špičkovou výrobu, která se opírá o dlouholetou tradici a bohaté zkušenosti v oblasti vstřikování termoplastů a lakování plastových dílů. Poskytujeme komplexní služby, kvalitu a vždy přátelský přístup.

Vstřikování plastů

Naší specializací je vstřikování termoplastů a jejich povrchové úpravy.

Každoročně investujeme do obměny strojového parku, do automatizace a nových technologií. Našim zákazníkům nabízíme kapacitu vstřikovacích lisů značky ENGEL, KRAUSS-MAFFEI a BATTENFELD, které jsou doplněny o moderní periferní zařízení (sušení, vstřikování pomocí dusíku, plně automatizovaná pracoviště apod.). Dodáváme díly pro elektrotechnický a automobilový průmysl, domácí spotřebiče a farmacii.

Rozlišujeme díly pohledové (tzn. vysoce náročné pro výrobu z pohledu designu a odolnosti povrchu), technické (jedná se o velmi precizní díly, které musí splňovat náročné podmínky odolnosti při zatížení a pohybu) a funkční (většina zbývajících plastových dílů pro různé užití).

Velikost výrobků

Nabízíme jak malé díly, jako jsou například uzávěry pro farmacii, až po velké díly pro automobilový průmysl a klimatizace v maximální hmotnosti až 4,5 kg. Zakládáme si na špičkové kvalitě a preciznosti.

Stroje

Pro vlastní produkci využíváme vstřikovací lisy renomovaných výrobců. Disponujeme strojovým parkem s uzavírací silou lisů 100 t — 2 300 t.

Lakování

Lakováním plastových dílů se zabýváme již od roku 2001, kdy jsme zahájili výrobu na první lakovací lince se 2 robotickými pracovišti. Výrazný technologický krok jsme udělali v roce 2007, kdy jsme uvedli do provozu 4 nové robotické lakovací linky, které umožňují aplikaci vodou-ředitelných laků, včetně možnosti použití více barevných vrstev.

Naše lakované díly jsou součástí vozů mnoha světových značek i předních výrobců domácích spotřebičů nebo klimatizací.

Díly

V našich automatizovaných lakovnách jsme schopni lakovat plastové díly od relativně malých až po ty větší s rozměry cca 1000 x 1200 mm. Předúprava dílů je zajištěna izopropylalkoholem, ofukováním a ionizovaným vzduchem.

Lakovací linky

Lakování provádíme na 4 robotických linkách s 6osými roboty značky ABB. Celý proces probíhá proti vodní stěně a s vodou ředitelnými barvami. Jsme schopni nabídnout lakování více barevných povrchů.

Nástroje a kontrolní přípravky

Výroba nástrojů

Nástroje pro naše zákazníky zajišťujeme externě díky pevným a ověřeným vztahům s našimi kooperačními partnery, jak v Evropě, tak v Asii. Konstrukce a zhotovení nástrojů je základem pro výrobu prvotřídních dílů. I proto je na kvalitu upřena ta největší pozornost našich specialistů. Produkci kontrolních přípravků zajišťujeme tzv. „in-house“.

Zajištění údržby

Údržba a servis vstřikovacích forem je klíčovým prvkem pro uchování jejich dlouhodobé funkčnosti a životnosti.

Naši odborníci zajišťují údržbu nástrojů, vstřikovacích strojů a všech souvisejících periferních zařízení. Mimo pravidelné a stanovené údržby se zaměřujeme na preventivní a prediktivní údržbu, čímž životnost nástrojů ještě prodlužujeme.

K dispozici máme širokou škálu vybavení:

  • software CATIA umožňující prostorové modelování tvarově náročných ploch
  • 3osé CNC frézky
  • software CAD/CAM

Strojové vybavení doplňují CNC, eroze, laserové sváření a 3D měřicí centrum.

Opravy a modifikace

Zajišťujeme opravy a modifikace dle vašich individuálních přání.

Převzetím obchodního případu garantujeme, že všechny požadavky budou provedeny dle dokumentace a vašeho zadání ve smluveném čase. Modifikace realizujeme v rámci výroby nástroje nebo během výrobního cyklu. Tato služba je jedním z benefitů naší společnosti, který dlouhodobě oceňujete. I my děkujeme!

Montáž a potisky

Nabízíme možnost montáží výrobků, které provádíme buď přímo při výrobě dílů nebo na moderním specializovaném montážním pracovišti. Jsme vždy otevřeni vašim individuálním požadavkům.       

Potisky a svařování dílů

Pro potiskování plastových dílů používáme moderní potiskovací stroje pro tampoprint a sítotisk. Naše speciální pracoviště nabízíme i pro foliování (tzv. „heat transfer“ a „hot stamping“).

OKULA invites you for upcoming fair in Poland

DSC07834

Zákaznický servis

Spolehněte se na náš zákaznický servis. Vyjdeme vstříc vašim potřebám, zodpovíme vaše dotazy.
DSC07709 (1)

Výroba nástrojů a přípravků

Kvalitně vyrobené nástroje jsou základem pro dosažení našich cílů a kvality produktu. Nové nástroje zajišťujeme díky pevným a ověřeným vztahům s našimi kooperačními partnery.
Doplňkovým programem je výroba měřících, kontrolních a výrobních přípravků pro elektrotechnický a automobilový průmysl.
DSC07717

Řízení projektu

Po nominaci projektu je sestaven tým a jmenován vedoucí projektu. Úkolem projektového týmu je úspěšné zavedení produktu do sériové výroby. S cílem dosažení požadované kvality a spokojenosti zákazníka.
male-and-female-call-center-managers-working-toget-2022-02-01-22-39-46-utc.jpg

Ověření vstupních dat

Od zákazníka přijmeme vstupní data. Výkresy, 3D data. Náš tým techniků přezkoumá vyrobitelnost produktu. K dispozici je 3D tiskárna, kde se díl vytiskne v případě potřeby k dalšímu ověření a prvotním testům.
DSC03310 (1)

Vstřikování plastů

Jedním ze základních zaměření naši firmy je proces lisování plastů. Pro výrobu plastových dílů používáme především zařízení evropských výrobců se zaměřením na snižováním energetické náročnosti.
DSC03443

Povrchové úpravy

Dalším ze základních zaměření naši firmy je proces povrchové úpravy. Především lakování plastových dílů. Mezi další nabízené povrchové úpravy patří potisk, fóliování, laserové gravírování.
DSC07817

Kvalita

Okula je držitelem certifikátu ISO9001 a IATF 16949. Dbáme na dodržování procesů a kvality. Dokážeme validovat díl dle nejnáročnějších požadavků zákazníka.
DSC03457

Balení a logistika

Dle požadavků zákazníka jsme schopni připravit optimální návrh balení včetně testů. Dále zajišťujeme i ty nejnáročnější logistické požadavky specifikované zákazníkem.